Ogłoszenie 
Zarejestruj i zaloguj się, aby mieć możliwość pisania i czytania postów!
Lecz najpierw przeczytaj REGULAMIN
Bao-Bab.pl Strona Główna
Regulamin (ważny od 03 Gru 2011)
 
§ 1.Zasady ogólne


1


Zalogowanie się oraz udzielanie na Forum jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.


2


Użytkownik ujawnia swoje dane na własną odpowiedzialność.


3


Forum to powstało w celu zrzeszenia kobiet będących w związkach z Afrykańczykami.


4


Forum bao-bab służy do dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń.


5


Pierwotnie mieściło sie na portalu phorum.pl, od czerwca 2008 roku przeniesione na prywatny serwer.


6


Na Forum nie używamy słów powszechnie uważanych za obraźliwe; wykładnią jest tu Słownik PWN.


7.


Należy zachowywać się kulturalnie i być wyrozumiałym dla innych użytkowników, nie należy używać zwrotów obraźliwych wobec innych.


8.


Wyrażanie swoich poglądów, opinii, wytykanie błędów innym użytkownikom winno odbywać się w kulturalny sposób.


9.


Na forum nie obrażamy i nie ubliżamy pozostałym Użytkownikom.


10.


Na Forum zabronione jest: szerzenie treści propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie), nienawiść rasowa, jak również obrażanie uczuć religijnych różnych grup wyznaniowych. - Skutkuje to bezpowrotnym usunięciem konta użytkownika.
11.


Nikt nie jest anonimowy i w przypadku propagowania treści naruszających prawo zostanie pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej i/lub prawnej.
12.


Na forum obowiązuje zasada "Traktuj rozmówcę tak, jak sam chciałbyś być traktowany".


§ 2. Pierwsze kroki


Forum daje możliwość rejestracji zaproszonym użytkownikom. Po rejestracji bardzo prosimy o e-mail do Administracji Forum na adres: admin@bao-bab.pl z informacjami skąd jest użytkownik i czy ktoś go zaprosił- jeśli tak, to kto. Jeśli nie - info skąd dowiedział się o forum. Jeżeli w ciągu siedmiu dni od dnia zarejestrowania się na forum użytkownik nie prześle wyżej wymienionych informacji Jego konto zostanie usunięte. Przepraszamy za utrudnienia, ale jest to podyktowane najwyższą troską o dobro naszych użytkowników.


1


Po zarejestrowaniu się uważnie zapoznaj się z Regulaminem oraz Netykietą.


2


Administracja prosi o przedstawienie się w wątku powitalnym „Poznajmy się” - poprzez utworzenie nowego tematu.


3


Brak tej pierwszej aktywności uniemożliwia dostęp do szerszej części forum.


§ 3.Zasady na Forum


1


Na forum bao-bab porozumiewamy się tylko i wyłącznie w języku polskim.


2


Forum jest poukładane w działy tematyczne – ułatwiające odnalezienie interesujących nas informacji.


3.


Staramy się umieścić odpowiedni temat w odpowiednim dziale, a przed utworzeniem nowego tematu sprawdzamy czy taki lub podobny już istnieje. Jeżeli jednak nie znalazłaś/eś interesującego cię tematu – załóż go.


4.


Jeśli po wysłaniu posta przypomnisz sobie o czymś, czym chcesz podzielić się z innymi Forumowiczami , bez względu na to, czy ktoś odpowiedział czy nie, użyj opcji ,,odpowiedz" na dole strony. W sytuacji, gdy na twój post nie bylo jeszcze odpowiedzi, część dopisana połączy się samoczynnie z twoim wcześniejszym postem.


5.


Posty zaśmiecające temat, naruszające dobre obyczaje, niezgodne z prawem, kłócące się z moralnością, utrudniające czytanie - będą usuwane.


6.


Forum ma zainstalowane ograniczenie jakości postów. Prosimy więc o nie wysyłanie postu zawierającego jedynie emotikon – post taki nie jest liczony jako post, a przekazywany do administracji jako próba „podbijania ilości postów”.


7.


Wszelkie reklamy czy ogłoszenia komercyjne umieszczamy w dziale - „Ogłoszenia komercyjne”. Konto użytkownika, który nie wykazuje żadnej innej aktywności poza własną reklamą, jest usuwane. Sytuację takową dopuszcza się tylko po uprzednim kontakcie z Administracją Forum i uiszczeniu opłaty za reklamę na forum.


§ 4. Aktywność na forum


1.


Konta użytkowników biernych (nowi) są kasowane po 14 dniach od chwili aktywacji.


2.


Przy małej aktywności użytkownika a biernym czytaniu Forum – konto jest kasowane po 30 dniach od ostatniego napisanego posta, bądź też zespół administracyjno-moderacyjny ma prawo przenieść takiego użytkownika do grup niższych.


3.


45-cio dniową nieobecność na Forum traktuje się jak porzucenie konta i może to skutkować jego skasowaniem.


4.


Powyższych zasad nie stosuje się do użytkowników, którzy planowaną nieobecność zgłosili Administracji (osobiście, bądź też przez innego użytkownika).


5.


Aktywność na forum jest premiowana. Im dłużej użytkownik jest na forum i im bardziej się udziela, tym bardziej forum otwiera się dla użytkownika.


6.


Administracja Forum zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji i zamiast skasowania użyć dezaktywacji konta (opcja ta tyczy się tylko użytkowników z dłuższym stażem). W takiej sytuacji wszelkie dane użytkownika zostają usunięte.


§ 5. Grupy


Wszyscy użytkownicy są przydzieleni do grup – poziomów:


Grupa 1 ,,Nowa bao-babka" – nowi użytkownicy,


Grupa 2 ,,Bao-babka" - użytkownicy aktywni na Forum,


Grupa 3 ,,Zaprzyjaźniona bao-babka" - użytkownicy zaawansowani i zaufani, którzy napisali przynajmniej 500 postów.


Przynależność do grup nie jest stała i użytkownik może z danej grupy zostać decyzją Administracji Forum usunięty. Awans do poszczególnych grup jest decyzją zespołu administracyjno-moderacyjnego, jednakże każda z użytkowniczek może zgłosić swoją kandydaturę lub kandydaturę innej użytkowniczki do awansu. Decyzja dotycząca awansu będzie podejmowana w zespole administracyjno-moderacyjnym.


§ 6.Poufność.


1.


Zabronione jest tworzenie więcej niż jednego konta dla danej osoby.


2.


Zabrania się użyczania lub przekazywania własnego konta osobom trzecim.


3.


Login i hasło należy zachować dla siebie i nikomu ich nie podawać.


4.


Nieautoryzowane rozpowszechnianie treści publikowanych na Forum bao-bab (w tym również fotografii) jest surowo zabronione!


5.


Użytkownik wobec którego administracja ma dowody lub uzasadnione podejrzenia dotyczące ujawniania treści forum osobom trzecim będzie usunięty z forum bez możliwości powrotu.


6.


Zasady obowiązują wszystkich użytkowników, łącznie z administratorami i moderatorami i służą utrzymaniu odpowiedniego poziomu kulturalnej dyskusji i miłej atmosfery.


7.


Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z obowiązku stosowania się do niego oraz nie pozwala uniknąć ewentualnej kary z tytułu nie przestrzegania regulaminu.


8.


Ważne decyzje podejmowane są przez zespół administracyjno-moderacyjny większością głosów.


9.


Nie odpowiadaj na posty, które łamią regulamin. Posty takie należy zgłaszać Moderatorom lub Administratorom forum bao-bab.


10.


Za porządek na forum odpowiadają Moderatorzy i Administratorzy - oni decydują, które posty łamią regulamin i jakie podjąć kroki w celu poprawy sytuacji.


11.


Posty pisane przez użytkowników są własnością forum oraz integralną częścią niektórych dyskusji. Posty użytkownika, który z forum zrezygnował, lub został z niego usunięty nie będą kasowane.


§ 7. Ostrzeżenia


Na forum istnieje system ostrzeżeń punktowany: * ostrzeżenia są przyznawane przez Administrację większością głosów zespołu administracyjno-moderacyjnego,
* pierwsze ostrzeżenie pisemne wygasa po upływie 30 dni.
Pierwsze ostrzeżenie jest "usuwane" po trzydziestu dniach. Jednakże okres próbny trwa 60 dni. (Jeżeli np. w 40 dniu otrzymasz kolejne ostrzeżenie automatycznie zostaje przywrócone te pierwsze).
Ostrzeżenia są punktowane od 1 do 6. Siła ostrzeżenia jest ustalana przez Moderację i przekazywana w formie wiadomości Administratorskiej do użytkownika.


§8 Postanowienia Końcowe.


1.


Pamiętaj! W sprawach dotyczących Forum zespół administarcyjno-moderacyjny ma ostateczną i nieodwołalną decyzję. W sprawach łamania przez jednego z Moderatorów lub Administratorów regulaminu forum, sprawę tę należy niezwłocznie zgłosić do pozostałych członków zespołu administracyjno-moderacyjnego.


2.


Każdorazowa próba podważenia kompetencji kogokolwiek z zespołu Moderacji i Administracji wiąże się z ostrzeżeniem lub całkowitym usunięciem z forum.W przypadkach, których powyższy regulamin nie uwzględnia obowiązuje zasada zdrowego rozsądku i oczywiście NETYKIETA.

 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group